Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Teknik ve Elektronik Güvenlik Kontrolü

Artık online alışveriş sitelerinde bile dinleme cihazları veya gizli kameralar satılıyor. Oldukça düşük fiyatlara temin edilebilen bu cihazlar kişinin özel hayatı, iş yaşamı ve gizli bilgilerinin açığa çıkarılmasında kullanılabilmektedir. İtibarı sarsılmak istenen, zarar verilmeye çalışılan veya ticari hayatı ile ilgili bilgilerin ele geçirilmesine çalışılan kişiler casus böcek arama hizmetinden faydalanarak bu konudaki şüphelerini giderebilirler.

Casus böceklerin tespit edilebilmesi için özel olarak geliştirilmiş olan bazı cihazlar bulunmaktadır. Özellikle anlık yayın yapan yani bir ağa bağlı durumda olan cihazlar daha kolay şekilde tespit edilebilir.
Kendi içerisinde yer alan hafıza kartına kayıt yapmakta olan cihazların tespit edilebilmesi ise daha fazla uzmanlık gerektiren bir süreçtir.

Casus böcek tespiti, kişinin aracında, evinde ve iş yerinde detaylı bir şekilde arama yapma şeklinde yapılmalıdır.
Birçok durumda üzerinde durulmadan yapılan aramalar nedeni ile insanların mağdur olduğu görüldüğünden arama yapılan alanların en ince detaylarına kadar incelenmesi gerekir.

Casus böcek tespiti için kullanılan cihazlar X-ray ışınları ile çalışmakta ve arama yapılan alanda duvar içlerindeki inşaat demirine kadar hassasiyet ile göstermektedir.

Özellikle çok sayıda teknolojik aletin bulunduğu yerlerde personelimiz bu aletler üzerinde bilgi sahibi olduğundan alet üzerindeki malzemelerin kayıt için kullanılıp kullanılmayacağını da tespit etmektedir.